Ako vznikala aplikácia BudíCheck

čítanie na cca 2 min

03_660x440

Už ste vyskúšali novú super aplikáciu BudíCheck? Alebo je program Vášho kina, divadla či kultúrneho centra  v tejto aplikácii? Potom určite poznáte aspoň jej základné funkcie. V tomto článku Vám odhalíme zákulisie jej vzniku.

Nápad vytvoriť aplikáciu, v ktorej by si diváci našli program kín, divadiel a kultúrnych centier sme mali už nejaký čas. Nám samím z pozície návštevníkov podujatí chýbalo nejaké rozhranie, kde by sme našli všetky programy spoločne. Na vlastnej koži sme si vyskúšali aj, aké je to zmeškať plánované predstavenie a uvažovali nad tým, čo by nám a návštevníkom našich partnerov mohlo pomôcť zvrátiť túto situáciu.

Zároveň sme chceli urobiť niečo nové, čo na Slovensku ešte nie je a návštevníkom podujatí by uľahčilo hľadanie programu a kúpu vstupeniek. Tak vznikla idea vytvoriť mobilnú aplikáciu, s ktorou budú mať tieto možnosti doslova po ruke.

Na appke sme začali pracovať v septembri minulého roku. Boli rôzne nápady ako ju pomenovať, nakoniec vyhral názov BudíCheck.

Prečo práve pomenovanie BudíCheck?

Pretože sme chceli nejaký hravý názov, niečo, čo nebude prvoplánové a nebude mať v mene slová ako „vstupenka“ alebo „ticket“ (čiže slovo vstupenka ale preložené do angličtiny). A tak sme prišli s nápadom na vytvorenie slovnej hračky BudíCheck. Pomenovanie sa pohráva s dvoma slovami:

180x180

  • Budícheck (čítajte budíček), čiže alarm, zariadenie, ktoré Vás zobudí. V našom prípade nabudí k akcii. Aplikácia posiela notifikácie na predstavenia, na ktoré ste si cez ňu kúpili vstupenky. Tie sú zasielané 24 hodín a 1 hodinu pred konaním akcie.

 

  • Druhá polovica slova „Check“ znamená v preklade do slovenčiny „skontrolovať“, čo má evokovať skontrolovanie programu kín

Obe slová sú znázornené aj v logu aplikácie, v ktorom môžete vidieť budík a zároveň znak, ktorý používame, keď niečo skontrolujeme, čiže „kvačku“ alebo ľudovo pomenované aj „fajku“.

Čo všetko aplikácia dokáže?

BudíCheck zjednodušuje vyhľadávanie programu vo Vašom okolí. Už nemusíte chodiť na desiatky web stránok, stačí si stiahnuť aplikáciu a všetko nájdete v nej. V BudíChecku si dokonca viete nastaviť sledovanie obľúbeného podujatia alebo kina, divadla či kultúrneho centra.

Vstupenky viete nielen kúpiť, ale aj darovať. Stačí, že obdarovaná osoba má stiahnutú aplikáciu a vstupenka jej bude doručená priamo do mobilu. Po použití ostáva história navštívených podujatí v BudíChecku a viete ich aj ohodnotiť alebo si hodnotenia pozrieť.

Vývoj grafiky BudíChecka

07_660x440

Súčasný dizajn appky

08_660x440

Kto je v appke je “in”

Do BudíChecka postupne pribúda program kín, divadiel a kultúrnych centier. Aplikácia následne čerpá informácie z webu partnerov. To znamená, ako si zadministrujú stránku, tak bude BudíCheck komunikovať ich program. Partnerstvo s BudíCheckom je bezplatné. Jediná aktivita, ktorú potrebujete vykonať navyše, je pomôcť s propagáciou aplikácie.

BudíCheck vyvíja mladý flexibilný tím

Náš tím naďalej pracuje na vývoji BudíChecka, aby mohol ešte viac uľahčovať orientovanie sa v kultúre a udávať trendy. Dokopy sa na vývoji podieľa 6 ľudí, z toho 4-ria majú do 26 rokov. Pikoškou je, že najmladší vývojár mal v čase tvorby BudíChecka len 17 rokov.

Vývoj aplikácie BudíCheck

06_660x440

Ak máte vstupenkový systém od spoločnosti Ticketware a program Vášho kina, divadla alebo kultúrneho centra v BudíChecku ešte chýba, určite to čoskoro napravíme. V prípade, že ešte náš softvér nemáte, kontaktujte nás. Radi s Vami uzavrieme spoluprácu a doplníme Váš program do BudíChecka (smile)

(j)

Návrat na články