Na ZPK sme rozdávali ceny kinárom

čítanie na cca 1 min

Pri vyhodnocovaní dát v Ticketware sme dospeli k zaujímavým zisteniam, o ktoré sme sa s Vami chceli podeliť. Rozhodli sme sa tak spraviť prostredníctvom ocenení. Tie sme rozdali na stretnutí kinárov v Liptovskom Jáne. Víťazi od nás získali diplomy a trofej za špeciálnu cenu za inovácie, ktorou sme ocenili kino TAJMS Cinema v Bánovciach nad Bebravou.

Čísla ukazujú, že na to, aby ste technologicky kráčali s dobou či mali vysoký podiel online predaja alebo zaujímavo a kvalitne spracovaný web nemusíte patriť medzi najväčšie kiná alebo sídliť vo veľkom meste. Veríme, že Vás tieto dáta povzbudia :)

Online predaj

Podiel predaja vstupeniek online cez web vs. pokladňa vôbec nie je výsadou najväčších kín či multikín a už roky je jasné, kam smeruje trend. Online predaj vstupeniek pomaly ale isto nahrádza predaj vstupeniek v pokladni. V našej top 5 sa umiestnili tieto kiná. Niektoré z nich dokonca už teraz predávajú vyše polovicu vstupeniek práve online:

  • 55.45% – Kino Mier Trstená
  • 54.55% – Kino Tatra Stará Ľubovňa
  • 46.24% – Kino Lastovička Dubnica nad Váhom
  • 42.24% – Kino Iskra Kežmarok
  • 39.89% – Kino Záhoran Malacky

(článok pokračuje pod ilustráciou)

 

 

Inšpiratívna webstránka

Kedže väčšina kín na Slovensku používa práve naše šablóny, spomedzi všetkých webov je často ťažké vybrať taký, ktorý by bol voči ostatným špecifický či odlišný. Preto sme predstavili aj službu Premium web, ktorej úlohou je prispôsobiť webstránku do farieb a vizuálnej komunikácie kina. Vybrali sme niekoľko webov, ktoré sú spracované kreatívne a vizuálne príťažlivo. A hlavne – vybočujú z radu:

1. Kino Tatran za webstránku ladenú vo vlastnej vizuálnej identite a celkovo zladenú komunikáciu

2. Kino Partizánske za pekne upravenú webstránku vo vlastnom štýle

3. Kino úsmev Košice za unikátny vzhľad webu

 

Špeciálna cena za inovácie

Naša špeciálna cena bola určená klientovi, ktorý podľa nás progresívne a inovatívne rozvíja svoje kino a využíva najnovšie trendy či smery, nebojí sa riskovať a skúšať nové veci a odráža sa to aj na jeho výsledkoch.

Za víťaza sme vybrali TAJMS Cinema v Bánovciach nad Bebravou.

Toto kino počas posledného roka prešlo zásadnou zmenou, ktorej výsledkom bolo:

 

Návrat na články